Kommande utställning- Gula Kvarn i Nävekvarn 16 - 22 juli 2022
16 - 22 juli 2022, ställer jag ut igen i Nävekvarn i fina Gula Kvarn tillsammans med Louice Pettersson för 3:de året i rad.
Vi finns båda på plats lördag-torsdag mellan kl. 11.00 - 17.00. Fredag mellan kl. 11.00 - 15.00.
Varmt välkomna till en färgstark utställning med blandade konstverk.
Kommande utställning - Koordinaten i Oxelösund under hösten 2023
Under hösten 2023 kommer jag ställa ut på Koordinaten i Oxelösund. Mer information kommer.
Stadsvakten, 11 maj 2019
Lördagen den 11 maj 2019, samma helg som det var Öppet hus, Konstrunda, fick vi i vår lilla målargrupp möjlighet och ställa ut på Stadsvakten 😀 Här är bilder från fredagen då vi får hänga varsin vägg.
Galleri Stallet 2002
En av mina första utställningar där vi var 6 personer som ställde ut: Galleri Stallet mittemot All Helgona kyrkan i Nyköping. Detta galleri var verkligen ett gammalt stall. Vi fick varsin spilta och hänga upp i och inreda. Kommer ihåg att jag kontaktade en bonde utanför Tystberga där jag fick en kasse med halm som jag inredde min spilta med. Ställde även dit mina ridstövlar och min gamla ridhjälm.
Senaste kommentaren